14 грудня - день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні в України відзначається день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата, затверджена Указом Президента України від 10 листопада 2006 року, відзначається щорічно - 14 грудня, у день завершення будівництва саркофага над зруйнованим, у результаті вибуху, четвертим енергоблоком ЧАЕС.
За дорученням Держводагентства України, відповідно до запланованої програми, делегація у складі представників Держводагентства та Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра відвідали 30-км зону відчуження, оглянули водогосподарські об’єкти, побували на об’єктах, побудованих для захисту водних ресурсів України від радіоактивного забруднення, оглянули новозбудований Чорнобильський саркофаг (конфайнмент) – новий об’єкт «Укриття» у вигляді арки, споруджений над зруйнованим четвертим енергоблоком, відвідали Свято-Іллінський собор та музей цивільного захисту ''Зірка Полин'' у м.Чорнобиль та побували у м. Прип’ять.
Вшановуючи пам'ять про загиблих під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, учасники заходів поклали квіти до пам’ятника учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС в м. Чорнобиль та біля меморіального комплексу учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в с. Страхолісся Іванківського району, поділились думками та спогадами про аварію.
Схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Низький Вам уклін!