Виїзна нарада в смт. Макарів Київської області

Сьогодні, 9 листопада, начальник БУВР середнього Дніпра - Урупа Микола Миколайович прийняв участь у виїзній нараді, яка відбулась в смт. Макарів Київської області під керівництвом Голови Держводагентства - Овчаренко Ірини Іванівни, за участю голови Макарівської районної державної адміністрації - Семенової Тетяни Миколаївни, начальника Ірпінського міжрайонного управління водного господарства - Забуги Андрія Олексійовича, а також представників місцевих органів влади.
З метою покращення екологічного стану річки Здвиж та захисту від підтоплення прилеглих територій, в смт. Макарів Київської області проводяться роботи по розчистці ділянки русла р.Здвиж та створення прибережної паркової зони.
Роботи виконує підрядна організація ТОВ «Фастгідроресурс», яка виграла тендер на проведення даних робіт. Згідно договору від 09.10.2018р., заключеного між Басейновим управлінням водних ресурсів середнього Дніпра та ТОВ «Фастгідроресурс» проводиться розчистка заболоченої ділянки русла р.Здвиж (довжиною 650 м, шириною 150 м) вище по течії, від моста у центрі смт. Макарів, з облаштуванням прибережних захисних смуг та створенням прибережної паркової зони з пішохідними доріжками. На даній ділянці працює: 8 екскаваторів, 1 земснаряд, 2 бульдозери, 5 автосамоскидів.
Роботи заплановано закінчити до 30 грудня 2018 року. Вартість робіт складає понад 11,7 млн.грн., які будуть профінансовані з державного бюджету по КПКВК 2407070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р.Тиса у Закарпатській області».
Довідково: р.Здвиж  - права притока р.  Тетерів  (басейн р. Дніпро ), річище  помірно звивисте, шириною до 20 м, глибиною (у  межень ) пересічно 1- 2м, п охил річки  - 0,59м/км, живлення мішане. Річка Здвиж є водоприймачем осушувально-зволожувальної системи. Для регулювання стоку споруджено Гавронщинське водосховище.
Ділянка русла, де проводяться роботи, заболочена, замулена наносами та відкладеннями товщиною до 2,5 м, зі створенням островків, заросла болотною рослинністю, захаращена поваленими деревами та чагарниками, глибина води - 0,1-0,2 м.