Експлуатаційна діяльність­­

БУВР середнього Дніпра виступає уповноваженим органом Державного агентства водних ресурсів України та Київської облдержадміністрації щодо виконання вимог Водного кодексу України, Закону України «Про меліорацію земель».

Експлуатацію державної міжгосподарської осушувальної мережі здійснюють 5 міжрайонних управлінь водного господарства, РОВР річки Рось, 16 експлуатаційних дільниць та 5 гідрокомплексів.


На території Київської області знаходиться 232,7тис.га меліорованих земель, із них осушених – 188,8 тис.га, в т.ч. в зоні діяльності управлінь – 161,4 тис.га, з яких 152,6 тис.га – сільськогосподарські угіддя та зрошених – 43,9 тис.га. 27,4 тис.га – осушені землі, які були радіаційно забруднені внаслідок катастрофи на ЧАЕС і залишились в зоні відчуження.

Крім основних функцій меліоративні системи виконують додаткові функції, це - захист від підтоплення 185 населених пунктів, 149 км доріг прилеглих сільськогосподар-ських угідь на площі 103,6 тис.га., лісонасаджень на площі 15,4 тис.га, виконання пожежо-захисних функцій на площі 30,3 тис.га.

Площі з двостороннім регулюванням водно-повітряного режиму становлять 79,6 тис.га, осушено закритим дренажем – 84,7 тис.га.

Протяжність відкритої осушувальної мережі по області становить 6443,9 км, у т.ч. на балансі водогосподарських організацій - 2427,5 км; протяжність закритої осушувальної мережі становить 46374 км; кількість польдерних насосних станцій становить 8 одиниць; кількість гідротехнічних споруд на балансі водогосподарських організацій –1910 одиниць.

Протяжність відкритої зрошувальної мережі становить 33 км; протяжність закритої зрошувальної мережі по області становить 1878,59 км, у т.ч. на балансі водогосподарських організацій – 185,0 км; колекторно-дренажної мережі по області становить 1286,0 км, у т.ч. на балансі водогосподарських організацій – 816,0 км; кількість насосних станцій у зоні зрошення становить по області 68 одиниць, у т.ч. на балансі водогосподарських організацій - 44 одиниці; кількість гідротехнічних споруд на зрошувальній та дренажно-скидній мережах по області становить 2024 одиниць, у т.ч. на балансі водогосподарських організацій –114 одиниць.

Щорічно БУВР середнього Дніпра спрямовує свою діяльність на  виконання завдань наказу Держводагентства України «Про основні напрямки роботи та завдання з експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу», а також заходів і основних показників з підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період та підготовки меліоративних систем до вегетаційного періоду.