Назад к списку

_______________________________________________

«Либідь, погляд у майбутнє» 

     Сьогодні, 6 червня, в Прес-центрі УНІАН громадськості було представлено проект ревіталізації прибережної території річки Либідь у м.Києві (http://nashalybid.org/), який є результатом плідної співпраці членів Фонду «Наша Либідь», екологів та молодих архітекторів України за підтримки Головного архітектора м. Києва, Національної спілки архітекторів України, Департаменту містобудування та архітектури КМДА, Солом’янської, Голосіївської та Шевченківської районних адміністрацій м. Києва. 

     У даному заході, за дорученням Держводагентства, прийняли участь представники Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра в особі заступника начальника – Дмитра Бугая та заступника начальника відділу ТЕБ – Олега Матьори. 


      У своєму виступі, Дмитро Бугай зазначив:

    -  «На сьогоднішній день, усім відомо, що 17 км річки Либідь – це стічний колектор, куди потрапляють без очистки стічні води, побутове сміття, пластик, тощо. 

   Представлений проект ревіталізації прибережної території річки Либідь у м.Києві досить прогресивний та перспективний. На сьогоднішній день на виконання природоохоронних заходів Київською облдержадміністрацією виділяються кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, такі ж кошти є і в м.Києві.

     За нашими розрахунками на реалізацію даного проекту щодо відновлення 1,5-2 км річки потрібно не більше 40 млн. грн. та біля 20 млн. грн. на озеленення. Такі кошти є в місцевому бюджеті». 

     Також Дмитро Бугай інформував присутніх щодо поетапного виконання комплексу робіт: «На нашу думку роботи краще виконувати поетапно. І етап – це приведення до сучасного дизайнерського вигляду русла річки Либідь і прилеглих територій, проведення заходів з озеленення. ІІ етап – це будівництво моста та гідротехнічної споруди». 

    Реалізація проекту відкриває можливості багатофункціонального використання території що знаходиться майже в центрі столиці (в межах вулиць Федорова та Ямської) з максимальною вигодою для громадян та гостей міста, та є важливим кроком із відродження усієї ріки.