Назад к списку

_______________________________________________

18 вересня у форматі відео-конференції відбулось засідання басейнової ради середнього Дніпра.


В рамках позачергового засідання басейнової ради середнього Дніпра, були проведені громадські консультації із залученням заінтересованих сторін щодо визначення головних водно-екологічних проблем в рамках підготовки Плану управління річковим суббасейном середнього Дніпра.Захід проходив під головуванням Володимира Максименка – голови Басейнової ради середнього Дніпра.

Окрім членів басейнової ради та запрошених представників громадськості у засіданні взяли участь працівники: Державного агентства водних ресурсів України, зокрема перший заступник Голови Держводагентства Олексій Кузьменков та Експерти з управління річковими басейнами проєкту ЄС «Водна ініціатива плюс» Європейського Союзу для країн Східного партнерства». 

Експерти з управління річковими басейнами проєкту «Водна ініціатива плюс», ознайомили учасників засідання з головними водно-екологічними проблеми суббасейну середнього Дніпра. Важливість їх визначення полягає в тому, що саме на їх вирішення, в конкретних місцях має бути спрямована програма заходів задля досягнення доброго екологічного та хімічного станів водних об’єктів річкового басейну. 

За результатами обговорень, було прийнято рішення взяти до відома інформацію щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну середнього Дніпра, та рекомендувати членам Басейнової ради - представникам водогосподарських організацій сприяти поширенню даної інформації в межах відповідних областей суббасейну. 

Також, до уваги учасників засідання Марією Шпанчик - начальником відділу адміністрування водного кадастру та моніторингу вод Держводагентства, представлено проєкт програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод суббасейну середнього Дніпра. З цього питання пройшло обговорення щодо основних критеріїв вибору масивів поверхневих вод для включення їх до програми діагностичного моніторингу та прийнято рішення взяти до відома інформацію щодо зазначеної програми.