Назад к списку

_________________________________________________

Засідання колегії Держводагентства на Хмельниччині 

Начальник Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра - Урупа Микола Миколайович прийняв участь у засіданні колегії Держводагентства, яке відбулось 20 грудня в м. Хмельницький.

Проводячи засідання, Голова Держводагентства -  Ірина Овчаренко інформувала: "Водогосподарською галуззю у 2018 році виконувалися визначені Урядом завдання, зокрема, впроваджувалися європейські підходи в управління водними ресурсами. Наразі основні питання щодо напрацювання необхідного законодавства є завершеними. Інституційні зміни у водній сфері вже відбулися, зокрема, утворено сучасні басейнові управління та регіональні офіси водних ресурсів.


Започаткували роботу демократичної європейської платформи для узгодження необхідних водних питань - басейнові ради.

Відкрили доступ до інформації про якісний стан води. Раніше для пересічного громадянина ця інформація була недоступною.

Розпочали державний облік поверхневих вод - водний кадастр. Вже є детальна інформація про річки, довжиною понад 10 км. Найближчим часом планується доповнення інформацією про водосховища, водогосподарські об'єкти та ін.

Дозволи на спецводокористування виводяться в площину прозорості. Вже розроблена тестова версія Е-дозволу.

Запровадили енергосервісні контракти, що дасть змогу зекономити кошти на оплату за використану електроенергію та оновити обладнання гідротехнічних споруд."

Об'єднавши зусилля всіх зацікавлених сторін, дотичних до води в Україні, можна не тільки змінити екологічну свідомість громадян, а і реально досягти "доброго" стану вод".