Назад к списку

________________________________________________________________________________

Київщина розширює зрошувальні площі 

15 травня 2018 року спеціалістами апарату Київводресурсів та Бортницького МУВГ разом з аграріями Київщини було проведено перевірку готовності Бортницької зрошувальної системи до поливного сезону 2018 року. На території Київської області, зокрема у Броварському та Бориспільському районах знаходиться 40,9 тис.га меліорованих земель, із них осушених - 13,1 тис.га та зрошених - 27,8 тис.га 

На сьогоднішній день значно зросла зацікавленість приватних фермерських господарств у використанні осушуваних та зрошуваних земель. Так, із площі 40,9 тис.га зрошуваних земель 34,5 тис.га використано для вирощування овочів (зокрема картоплі) та кормових культур (кукурудзи на силос, кормових коренеплодів, багаторічних трав), 13,1 тис.га не використо-вується у зв’язку з незадовільним технічним станом мережі, ГТС, НС, наявності самовільної забудови та інших причин.


Бортницька зрошувальна система стала реальним прикладом успішного здійснення зрошення, зокрема, місцевими аграріями власними силами у 2018 році відновлено 700 га зрошуваних земель на умовах державно-приватного партнерства, що є одним із позитивних результатів роботи малого і середнього бізнесу. Ці результати мають вагоме значення не тільки для сільгоспвиробників, а й для економіки країни вцілому. 


В 2017-2018 роках значно активізувалось використання аграріями сільськогосподарських меліорованих угідь. У межах Бортницької зрошу-вальної системи у Броварському та Бориспільському районах приватними підприємствами СФГ "Ельдорадо", ТОВ "А/ф Когорта", ТОВ "А/ф Вишеньки",СВАТ "Калита", ТОВ "Красилівське" використовується таких земель близько 7 тис. га.

На сьогодні, по Бортницькому МУВГ укладено 10 договорів з сільгосптоваровиробниками на площу 7,2 тис.га на суму більше 800,0 тис.грн (106% від минулого року), за рахунок розширення зрошувальних площ на 700 га у Бориспільському районі - фірма «Агрокультура», поливатиметься полуниця. 

Загальна вартість за надані послуги по області становитиме близько 1082,0 тис.грн.