Назад к списку

________________________________________________________________________________ 

Виїзне засідання обласної комісії з ТЕБ та НС на базі Ірпінського МУВГ 

23.03.2018 р. відбулося виїзне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації (КОДА) на базі Ірпінського міжрайонного управління водного господарства в с. Гореничі Києво-Святошинського району за головуванням першого заступника Голови КОДА А. Анісімова, а також за участю начальника Управління водних ресурсів у м. Києві та Київській області М. Урупи.

На порядок денний були винесені питання затоплення заплави річок Ірпінь, Бобриця та приватних будівель, автодоріг в межах Бобрицької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області. 

18 березня 2018 р. внаслідок стрімкого підняття рівнів води під час проходження весняного водопілля на р. Ірпінь та меліоративних каналах було затоплено декілька земельних ділянок індивідуального садівництва, де в одному з будинків перебували люди, рятувальникам довелось проводить евакуацію людей на оперативному автомобілі. 

Члени комісії обстежили об’єкти затоплення та встановили, що рішення про розміщення об’єктів індивідуального садівництва із забудовою в межах заплавних меліорованих земель було прийнято всупереч Постанові Кабміну № 87 від 31.01.2001р., якою затверджено «Порядок використання земель у зонах їх можливого затоплення внаслідок повеней та паводків, ст. 80 Водного кодексу України, Закону України «Про меліорацію земель», СНиП II-89-80. 

Зважаючи на те, що зазначені території є заплавами річок Ірпінь та Бобриця, які періодично затоплюються під час проходження водопілля та дощових паводків, крім того меліоровані, із закладенням підземного гончарного дренажу. При відведенні земельних ділянок для індивідуального садівництва, необхідно було встановити обмеження щодо їх використання в частині здійснення капітальної забудови, що створило загрозу для власників даних земельних ділянок під час проходження високих вод. 

Комісією було прийняте рішення щодо необхідності проведення Ірпінським міжрайонним управлінням водного господарства підготовчих робіт вразі швидкого підвищення рівнів води на р. Ірпінь та Бобриця за умови ускладнення погодних умов, акумулювання річкового стоку р. Бобриця - правої притоки р. Ірпінь, у вільній ємкості рибогосподарського ставу № 2, ПраТ «Забір’я», часткового водовідведення від Руслового шлюзу № 8 на р. Ірпінь.