Назад к списку

________________________________________________________________________________ 

Проходження весняного водопілля на малих та середніх річках Київської області та вжиття заходів щодо недопущення проявів затоплення та підтоплення населених пунктів та сільськогосподарських угідь 

Гідрометеорологічна ситуація зимового періоду 2018 року в Київській області сприяла накопиченню запасів снігу, яка склала 130% кліматичної норми. Незначне промерзання грунту та його зволоження в межах норми сприяло середнім втратам тало-дощових вод. Повеневі процеси на малих та середніх річках Київщини розпочались з 14.03.2018. З 19 березня витрати по р.Рось в районі смт Володарка та р.Ірпінь в смт Гостомель перевищили середні багаторічні, відбувся вихід вводи на заплаву. Станом на 27-28.03.18 спостерігались максимальні витрати на водпосту Ірпінь-Демидів 30,5 м3/с, Ірпінь-Козаровичі 46,4 м3/с, працювали 6 агр. насосної станції перекачки річкового стоку при максимальній потужності 60,4 м3/с. 

Негативні прояви вод по р.Ірпінь спостерігались: 

  • в межах Бобрицької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області за межами населеного пункту на земельних ділянках індивідуального садівництва з капітальною забудовою проведеною без інженерної підготовки території в річковій заплаві на меліорованих землях з гончарним дренажем. Для зменшення надходження води до русла р.Ірпінь прийнято рішення скоротити боковий приток за рахунок акумулювання води р.Бобриця, правої притоки р.Ірпінь в рибогосподарському ставі.  
  • в с.Білогородка Києво-Святошинського району відбулось затоплення городів на заплавних землях р.Ірпінь на земельних ділянках для індивідуального житлового будівництва в межах меліорованих земель, де зведена капітальна забудова, що суперечить Постанові Кабміну № 87 від 31.01.2001р., якою затверджено «Порядок використання земель у зонах їх можливого затоплення внаслідок повеней та паводків, ст. 80 Водного кодексу України, Закону України «Про меліорацію земель» на даний час обсяги затоплення зменшились;  
  • в м. Васильків Київської області в районі провулку Саносвітній та вул Дніпрельстан відбулось затоплення заплави р. Стугна без затоплення житлових будівель. Ситуація викликана замуленістю русла р.Стугна, яке має обмежену пропускну спроможність і потребує розчистки та незначним діаметром трубчатого переїзду, який не спроможній пропустити фактичні витрати води 2,5-3м3/с, які спостерігаються на даний час. Місцевими органами виконавчої влади оперативно проведена розчистка русла р. Стугна вище за течією.  

  • в с. Борова Фастівського району відбувся вихід води на заплаву р.Стугна в районі старої забудови в місці звуження русла річки до 2 метрів, проведення робіт по розчищенню та розширенню стримується приватними землеволодіннями та парканами виставленими до урізу води, затоплено 10 городів на даний час обсяги затоплення зменшились.                                                                                                                                     Проходження повені по малих та середніх річках вступило у свою завершуючи фазу.

Станом на 05.04.2018: 

    затоплено 75 городів та 456,4 га с/г угідь;
    підтоплено 797 погребів, 198 городів, 31 га с/г угідь. 
    Водопілля на великих річках р. Дніпро, Десна та Прип 'ять очікується в другій декаді квітня місяця.