Назад к списку

________________________________________________________________________________ 

Київводресурсів проводиться робота щодо укладання договорів на забір води з використанням водозабірних споруд для проведення поливів та на зволоження сільськогосподарських культур у 2018 році 

Протягом І кварталу 2018 року міжрайонними управліннями водного господарства Київводресурсів проведено наради з керівниками сільсько-господарських підприємств та власниками меліорованих земель щодо готовності до роботи меліоративних систем і дощувальної техніки та складання протоколів-намірів на полив зрошуваних земель. 


На сьогодні укладено 15 договорів з сільгосптоваровиробниками у Києво-Святошинському, Вишгородському, Макарівському, Броварському та Бориспільському районах Київської області на площу 9,0 тис.га. 

Із площі 43,9 тис.га зрошуваних земель 24,4 тис.га використано для вирощування сільськогосподарської продукції, зокрема овочів, фруктів та ягід. Також на цих площах вирощуються садженці плодово-ягідних культур, які в подальшому реалізуються на експорт до Польщі та Білорусії. 

В 2018 році планується укладання договорів на подачу води на полив сільгоспкультур на площі 9,9 тис.га (2017р, - 9,2 тис.грн.) - 106%, за рахунок розширення зрошувальних площ на 700 га у Бориспільському районі - фірма «Агрокультура», поливатиметься полуниця. Загальна вартість за надані послуги по області становитиме близько 1082,0 тис.грн. 

На сьогоднішній день значно зросла зацікавленість приватних фермерських господарств у використанні осушуваних та зрошуваних земель. Так, із площі 161,4 тис.га осушуваних земель 103,0 тис.га використовується у сільськогосподарському виробництві для посіву зернових та кормових культур. 

Укладено договорів з подачі води на зволоження с/г культур на площі 16,1 тис.га на суму 285,4 тис.грн. Фактично надано платних послуг на площі 11,9 тис.га на суму 174,0 тис.грн.