Назад к списку

_______________________________________________

Засідання колегії Держводагентства в м.Ужгород 

       24 травня 2019 року начальник БУВР середнього Дніпра - Микола Урупа прийняв участь у засіданні колегії Держводагентства, яке відбулось в м.Ужгород, під керівництвом Голови Агентства - Ірини Овчаренко, за участю в.о. голови Закарпатської облдерадміністрації Ярослава Галаса, керівників басейнових управлінь водних ресурсів та регіональних офісів, а також представників громадських організацій. 

    Голова Агентства - Ірина Овчаренко звернула увагу керівників водогосподарських організацій на стратегічні напрями роботи водного сектору. "Робота з визначення масивів поверхневих вод для всіх районів річкових басейнів має завершитися 1 липня. Але на сьогодні ми вже бачимо різницю у впровадженні цього напряму, зокрема є як аутсайдери,


 так і лідери цього процесу. Басейнові ради у вмілих руках можуть бути ефективним демократичним інструментом: вони фізично спроможні виїжджати на місця, здійснювати забори проб води, обстежувати об'єкти, спілкуватися з керівниками підприємств-забруднювачів, а конкретно працювати на упередження. Басейнові ради повинні стати "адвокатами" водних ресурсів." - зазначила Ірина Овчаренко. 

     Начальник БУВР середнього Дніпра Урупа М.М. інформував про перші результати діяльності роботи Басейнової ради середнього Дніпра. 

     Представниками басейнових рад під час обміну першим досвідом роботи внесено пропозиції щодо нових можливостей з оперативного розгляду питань. Зокрема, членам басейнових рад не обов'язково з'їжджатися на засідання, вони мають можливість проводити засідання онлайн та через скайп-конференції.

    Про проблемні питання у сфері управління водними ресурсами інформувала Олена Комаха, директор фінансово-економічного департаменту Агентства. "Водний сектор України, як і інші галузі економіки, має свої проблеми, які необхідно вирішувати. Відповідно одним із перших кроків сучасного менеджменту водними ресурсами країни має бути удосконалення управління інфраструктурою водогосподарської галузі: радянська спадщина, яка представлена великою кількістю меліоративних каналів, дренажних систем, насосних станцій, гідротехнічних споруд має працювати ефективно. Без цього неможливий подальший розвиток та модернізація водного сектору.Детальна сучасна інвентаризація водогосподарської інфраструктури, повинна стати підґрунтям для прийняття ефективних рішень з водного менеджменту у майбутньому."