Екологічне оздоровлення водних об’єктів басейну р.Рось

15 листопада в м. Біла Церква Київської області під керівництвом Голови Держводагентства – Овчаренко І.І., за участю народного депутата України – Мепарішвілі Х.Н., начальника БУВР середнього Дніпра - Урупи М.М., голови Білоцерківської міської ради – Дикого Г.А, начальника Регіонального офісу водних ресурсів р.Рось – Бабія П.О., в.о. гендиректора КП«Плесо» - Юсипенка О.М, представників підрядних організацій відбулась виїзна нарада з огляду природоохоронних об’єктів басейну р.Рось.
Як зазначила Голова Держводагентства  Ірина Овчаренко : «Екологічне оздоровлення водних об’єктів басейну Росі триває, не дивлячись на перший сніг».
Зокрема, тривають роботи з поліпшення екологічного, санітарного та гідрологічного стану Білоцерківського Верхнього та Матюшанського водосховищ, водойми на р. Кам'янка на території Фурсівської об'єднаної територіальної громади Київщини, обвідного каналу на р.Рось в м.Біла Церква та самого русла річки Рось на території Синявської сільської ради Рокитнянського району Київської області.
Проводиться розчистка русла р.Рось, лож водойм, берегоукріплення укосів, здійснюється благоустрій прибережних зон та інші заходи для забезпечення пропуску високих повеневих вод, захисту від підтоплення і затоплення прилеглих територій.
До кінця поточного року в басейні р.Рось також необхідно завершити ряд природоохоронних заходів, а саме: поліпшити технічний стан та здійснити благоустрій водойми в с. Леонівка Кагарлицького району, поліпшити екологічний стан Дибинецького водосховища на р. Рось для захисту від підтоплення сільськогосподарських угідь, здійснити благоустрій водойми в с. Володимирівка Володарського району, захистити від підтоплення с. Руде Село Володарського району, здійснити капітальний ремонт частини Дибинецького водосховища в межах Богуславського району.
Вартість робіт по даних об’єктах басейну Росі складає майже 10 млн.грн., що фінансуються з державного бюджету.